Bursa trenuletelor electrice

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Bursa trenuletelor electrice

Anunturi vanzare - cumparare si schimburi in domeniul modelismului feroviar. Portal catre principalele magazine si forumuri de specialitate.

Ultimele subiecte

» Lichidare colectie H0
Iluminare vagon IC Roco cu post de conducere EmptySam Apr 14, 2018 12:24 am Scris de endo_ro

» Vand locomotiva Br89 DRG
Iluminare vagon IC Roco cu post de conducere EmptyVin Mai 27, 2016 11:38 pm Scris de iuliu

» Vand platforma cu cabina de franar DRG
Iluminare vagon IC Roco cu post de conducere EmptyMar Mai 10, 2016 10:15 pm Scris de iuliu

» Vand Set Tolvas "Duo" RENFE
Iluminare vagon IC Roco cu post de conducere EmptyLun Apr 11, 2016 8:49 am Scris de iuliu

» Vagoane calatori CFR
Iluminare vagon IC Roco cu post de conducere EmptyLun Feb 29, 2016 3:10 am Scris de endo_ro

» Vand 3 seturi CFR la scara HO.
Iluminare vagon IC Roco cu post de conducere EmptyLun Feb 29, 2016 12:37 am Scris de CEZARROBERT

» vand vagoane cfr ho
Iluminare vagon IC Roco cu post de conducere EmptyLun Feb 29, 2016 12:36 am Scris de CEZARROBERT

» Vand drezina Robel
Iluminare vagon IC Roco cu post de conducere EmptyLun Noi 23, 2015 3:20 am Scris de endo_ro

» vand placa turnanta
Iluminare vagon IC Roco cu post de conducere EmptyMar Mai 05, 2015 8:00 am Scris de newoutlander

Forumul caiferate21

Forumul lokomotiv


Hobbymag

Hobbymag.ro
Iluminare vagon IC Roco cu post de conducere Hobbymag_zpskfid4k2j

Trains Addicted

Trains Addicted
Iluminare vagon IC Roco cu post de conducere Trnad_zps6zjnw8kz

Trenulete info

Iluminare vagon IC Roco cu post de conducere Panarin_zpscxfhb3yq

Recomandari

         Jucarii.com.ro

Modelexpert.ro

         modelexpert.ro
Iluminare vagon IC Roco cu post de conducere Th_modelexpert_zps0d0f8d59

Trenulete de vis

Iluminare vagon IC Roco cu post de conducere Th_TDV_zps1d9784ec

Magazin HGD


trenulet.ro

Diverse

Iluminare vagon IC Roco cu post de conducere Th_1093378097831_locomo1

    Iluminare vagon IC Roco cu post de conducere

    endo_ro
    endo_ro


    Mesaje : 95
    Puncte : 189
    Data de inscriere : 13/11/2011
    Localizare : Bucuresti

    Iluminare vagon IC Roco cu post de conducere Empty Iluminare vagon IC Roco cu post de conducere

    Mesaj Scris de endo_ro Dum Dec 29, 2013 5:52 am

    Salutari tuturor,
    Multumita unui coleg modelist din Brasov (il las pe el sa-si dezvaluie identitatea daca doreste Wink) am intrat in posesia unui vagon DB cu cap de conducere pe care il cautam de mai mult timp si l-am luat chiar daca nu era la scara 1/87, ci 1/100 in ideea ca arata frumos garnitura completa.
    Ulterior am achizitionat o rigleta de iluminare fabricata de Xtro CLub (fie vorba intre noi, face toti banii, este ieftina si arata foarte bine, mai ales ca eu nu am nevoie de comandarea luminilor neaparat prin decodor) si niste lamele pentru vagoane Roco (cele lungi) Multumesc pe aceasta cale domnului Rally de la jucarii.com.ro! In primul rand pentru ca mi-a recomandat lamelele lungi... probabil ca se potriveau cele scurte, dar in cazul de fata au picat perfect, le-am ajustat dupa propria preferinta... dar mai ales pentru ca mi-a recomandat ledurile punctiforme in locul celor clasice de 3 mm. Au picat absolul fix in farurile capatului de vagon cu post de conducere. Am montat cate doua pe fiecare far, astfel incat au rezultat patru leduri rosii, care dupa parerea mea arata extraordinar de bine (nu neaparat real... sunt pasionat de modelele fanteziste de multe ori). Rigleta a fost montata in varianta scurtata, deci a mai ramas o rigleta scurta pentru alt vagon Smile
    Cateva imagini...
    Iluminare vagon IC Roco cu post de conducere Th_PC292646_zpsda780405 Iluminare vagon IC Roco cu post de conducere Th_PC292645_zps912a3052
    Iluminare vagon IC Roco cu post de conducere Th_PC292644_zps63f250ee
    Iluminare vagon IC Roco cu post de conducere Th_PC292638_zps8da0fce3Iluminare vagon IC Roco cu post de conducere Th_PC292637_zpscb23d045
    Iluminare vagon IC Roco cu post de conducere Th_PC292640_zps077a3b3aIluminare vagon IC Roco cu post de conducere Th_PC292634_zps4f898cd6
    Iluminare vagon IC Roco cu post de conducere Th_PC292633_zpsbeac8bdcIluminare vagon IC Roco cu post de conducere Th_PC292628_zpsa4ed39ab

      Data/ora curentă este: Vin Mar 29, 2024 1:01 am